Novinky

Samsung Galaxy S7 se rychlostí systému nevyrovná půl roku starému iPhonu 6s Plus

Minulý měsíc ukázal Samsung světu sedmou generaci své vlajkové lodi Galaxy S, která si na mušku bere zejména iPhone ze stáje Applu. Téměř okamžitě tak internet zahltila porce videí, ve kterých jsou oba titáni srovnáváni. Už tak víme, že půl roku starý iPhone 6s se svému zbrusu novému soupeři nevyrovná v oblasti focení. Nedostižný je Samsung také co se týče svého displeje, který nabízí nejúžasnější parametry ze všech momentálně prodávaných smartphonů.

V jednom ohledu si však iPhone 6s/Plus stále drží svou nadvládu. Jablečný telefon totiž svého jihokorejského rivala poráží rychlostí a odezvou systému. Samsungu S7 tak nepomáhá ani fakt, že má pro operační paměť vyzrazeno oproti svému soupeři z Cupertina hned dovojnásobnou kapacitu, konkrétně 4 GB.

Samsung Galaxy S7 se v netradičním ale za to praktickém testu rychlosti, který se nespoléhal na benchmarky, ale na co nejrychlejší přepínání aplikací, které denně používáme, postavil kromě iPhonu 6s Plus také vedle Motoroly Moto X Pure Edition a Google Nexus 6P. Test probíhal tak, že na všech telefonech byly co nejrychleji spouštěny a zavírány různé aplikace ve stejném pořadí.

Rozdíl na konci testu byl poměrně zásadní. iPhone 6s Plus totiž zvládl celý proces o masivních 18 sekund rychleji než druhý Samsung. Takto velká ztráta je připisována zejména faktu, že Samsung je stejně jako Nexus vybaven obrazovkou o rozlišení 1440p, zatímco iPhone 6s počítá pouze 1080p, což se samozřejmě projeví na celkové rychlosti systému.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button