Novinky

Několik majitelů iPhonu dostalo tajemný email z roku 1970

Před časem vyvolala nemalý rozruch nenápadná chyba v systému iOS, která dokázala iPhone kompletně vyřadit z provozu. Stačilo totiž pouze nastavit datum telefonu na 1.1.1970 a po restartu už se dotyčný iPhone nedokázal zapnout. Nyní to vypadá, jako by 46 let staré datum bylo pro jablečné telefony doslova zakleté. Několika uživatelům totiž přišlo z neznámé adresy množství záhadných mailů, které se tváří jako by byly odeslány právě 1.1.1970.

email-glitch

Tajemné emaily dokonce ani není možno smazat, na druhou stranu je tentokrát email naštěstí naprosto neškodný. Přesto ale vyvolal mnoho otázek. V kolonce příjemce totiž nefiguruje žádná adresa, prázdný je také předmět. Tato tajemná pošta navíc ani nelze otevřít. Podobně jako posledně za chybou nejspíš stojí časová pásma. Pokud totiž majitel iPhonu cestuje skrze časové zóny, telefon se zmate a pošle sám sobě tento nesmyslný email. Je velmi pravděpodobné, že v příští aktualizace operačního systému iOS již Apple tuto chybu opraví.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button