Novinky

Apple pracuje na bezdrátovém nabíjení na větší vzdálenosti. Objevit se má u modelu iPhone 7s

Každý, kdo měl tu čest okusit bezdrátové nabíjení velice brzy zjistil, o jak návykovou záležitost se jedná. Je tedy až s podivem, že Apple stále tuto technologii v iPhonech ignoruje. Podle serveru Bloomberg se však blýská na lepší časy. Zpráva uvádí, že kalifornský výrobce již navázal spolupráci s několika významnými partnery ve Spojených státek a Asii, kteří mu mají pomoci vývoji nového standardu bezdrátového přenosu energie na větší vzdálenosti.

apple-watch-nabijecka

Významný projekt se však potýká s překážkami, přičemž mezi ty největší patří výrazná ztráta efektivity s narůstajícím prostorem mezi napájecím modulem a přijímačem. Bližší podrobnosti o fázi vývoje pochopitelně chybí. Zákulisní zdroje ovšem prozradily, že dříve jak v roce 2017 se komerčního nasazení nedočkáme.

Apple před čtyřmi lety podal hrstku patentů popisující několik typů bezdrátového nabíjení, mezi nimiž se objevil jeden, který má největší naděje na transformaci do komerčního prostředí. Konkrétně se jedná o přihlášku, v níž iMac funguje jako hub pro bezdrátové napájení mobilních zařízení. V popisu se uvádí efektivní vzdálenost do jednoho metru. Přenos vychází z principu magnetické rezonance, což bude v praxi vyžadovat přímou viditelnost.

iphone6concept_2982237b

Jediným produktem kalifornského výrobce s podporou bezdrátového nabíjení jsou chytré hodinky Apple Watch. Ty ovšem používají k přenosu energie indukci, což vyžaduje přímý kontakt s nabíjecí podložkou. Do budoucna bude nesmírně zajímavé sledovat, jakým stylem se Apple rozhodne realizovat své vize. Prozatím nám nezbývá nic jiného, než doufat, že se tak stane co nejdříve.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button