AktualityNovinky

Apple si patentoval nový typ sluchátkového konektoru, který umožní výrobu tenčího iPhonu

Ačkoliv iPhone 6s/s Plus je nepatrně tlustší v porovnání s loňským předchůdcem, Apple má stále ambice vyvíjet velmi tenké smartphony. Tuto domněnku potvrzuje patentová kresba, která naznačuje, jak by v budoucnu mohl vypadat sluchátkový konektor. Ve vývojových centrech si pohrávají s myšlenkou nového typu 3,5mm jacku, jenž by nebyl kulatý, nýbrž zploštělý. Profil do písmene D by nepochybně umožnil výrobu tenčího iPhonu, ovšem rázem by ztratil kompatibilitu s konvenčními sluchátky, kterých je na trhu naprostá většina.

Snímek obrazovky 2015-09-22 v 20.29.59

Jako východisko se automaticky nabízí přibalená redukce, nicméně takové řešení příliš nezapadá do firemní filosofie. Ačkoliv jsou příznivci Applu pověstní svou benevolencí k nastoleným změnám, tento krok by jistě nepřijali s nadšením. Pro úplnost je zároveň vhodné dodat, že americký výrobce disponuje téměř nevyčerpatelnou zásobou patentů, jejichž drtivá většina zůstane pouze u skic či v hlavách svých tvůrců, což se v tomto konkrétním případě jeví jako jediné rozumné řešení. Osobně si troufám tvrdit, že něčeho podobného se v dohledné době jistě nedočkáme. Minimálně do doby, kdy 3,5mm audio jack přestane mít v komerčním světě smysl a plně ho nenahradí bezdrátové technologie.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button