AktualityiPadNovinky

Apple nestíhá doručit předobjednané iPhony 6s Plus kvůli výrobním problémům

Všechny předobjednané iPhony 6s již na své majitele čekají na skladech. Někteří operátoři dokonce nové iPhony 6s s okamžitým dodáním ihned po oficiálním startu prodejů nabízejí stále. Toto se však týká základního modelu nového iPhonu. U většího sourozence 6s Plus ale v Apple Storu najdeme informaci, že telefon bude dodán až v průběhu 3-4 týdnů. Podle agentury KGI není nedostatek přerostlých iPhonu způsoben nadměrnou poptávkou, ale výrobními problémy. Tuto informaci zveřejnil uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, jde ji tedy považovat za důvěryhodnou. Podle Kua stojí za problémem japonská společnost Minebea. Ta má na starosti výrobu podsvícení pro displeje jablečných smartphonů.

imagePotíže by měla vyřešit společnost Radiant, která doposud pokrývala výrobu 35-45 % modulů pro displeje iPhonů. Nyní by však měl její podíl vzrůst až na 80 %. Měsíčně by tak měla továrna vyprodukovat dost dílů pro 5 milionů iPhonů. Větší model 6s Plus by měl z toho počtu zabírat asi 1,5 až 2 miliony telefonů. IPhone 6s jde oficiálně do prodeje 25. září, už nyní ale počty předobjednávek překonávají loňská čísla.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button