AktualityNovinky

Vzácná výrobní vada udělala z iPadu Pro raritní záležitost

První várky tabletů iPad Pro se dostávají k novým majitelům, kteří začínají šířit své první dojmy a zkušenosti z reálného používání. Po vzoru menších sourozenců je novinka nabízena ve třech barevných kombinacích – zlatá, šedá a stříbrná. Každá z variant má odstín zadního krytu totožný s kovovým prstencem okolo senzoru Touch ID. Jestliže si zakoupíte zlatý iPad, domovské tlačítko bude s nejvyšší pravděpodobností ve stejné barvě. Možná si říkáte, proč zmiňujeme takovou banalitu, která je zřejmá každému uživateli Apple produktů.

Snímek obrazovky 2015-11-21 v 0.16.14

Důvodem je ojedinělý případ čerstvého majitele iPadu Pro s rozdílnými barvami zadního krytu a zmíněného tlačítka s Touch ID. Jednalo se o verzi s 128GB úložištěm a LTE modulem zakoupeným u amerického operátora AT&T. Uživatel o celé situaci informoval výrobce, který mu nabídl okamžitou výměnu. Při návštěvě prodejny však dostal doporučení, aby se tabletu nezbavoval a případně ho nabídl k prodeji na některém z aukčních portálu, jelikož se jedná o skutečnou raritu.

Přestože jde o výrobní vadu, na používání či funkce nemá pochopitelně žádný vliv, a proto se majitel rozhodl, že si tablet ponechá. V podstatě jde o podobnou situaci jako při sbírání poštovních známek, kdy nejcenější kousky vykazují tiskové chyby. Zmíněný iPad Pro tak můžeme považovat za obdobu Modrého Mauricia, který je mezi filatelisty nesmírně ceněn. Není tedy vyloučeno, že tento tablet se v průběhu let stane vyhledávaným artefaktem, za který budou zájemci ochotni zaplatit zajímavé částky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button