Novinky

Apple investuje do LG. Pojistí si tak dodávky 3D skenerů pro letošní iPhony

Dostatečné dodávky součástek pro skener mapy obličeje Face ID by měla zajistit masivní investice Applu do společnosti LG Innotek. Alespoň to tvrdí zpráva se kterou přišel korejský web The Investor. Prvotní investice má dosáhnout částky 820 milionů dolarů a divize technologického gigantu LG díky ní vybuduje další výrobní kapacity. 3D senzory, které LG pro Apple vyrábí jsou klíčovou součástí technologie Face ID. Právě tyto senzory totiž mají na starosti promítání desítek tisíc neviditelných bodů na obličej svého majitele.

Apple si tímto způsobem zajistí dostatečné výrobní kapacity pro komponenty, které by se letos měly objevit ve všech představených iPhonech. Face ID už se tedy nestane jen výsadou vrcholného modelu iPhone X, ale dočká se jej také větší varianta současné vlajkové lodi, stejně jako cenově dostupnější model s LCD displejem. Pokročilou technologii identifikace uživatele dostane také minimálně jeden iPad. S jistotou můžeme říci jen to, že půjde o model z rodiny Pro.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Krátce po loňském představení nových iPhonů se objevily výrobní problémy a zpožďování dodávek, jejichž společným jmenovatelem byly právě součástky pro skener obličeje. Masivní investice do výrobních kapacit dodavatele by tak Applu měla do budoucna zajistit kontinuální dodávky.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button