Novinky

Warren Buffett investoval 25 miliard korun do akcií Applu

Akcie Applu se v dnešních dnech nenachází ve své nejlepší kondici. Přesto, nebo možná právě proto se své finance do akcií AAPL rozhodl vložit jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších investorů světa. Příležitost svézt se na možném růstu, který se od podílů Applu v dohledné budoucnosti očekává, si tak nenechal ujít nikdo jiný, než legenrádní investor Warren Buffett. Buffett skrze svou slavnou investiční společnost Berkshire Hathaway nakoupil hned 9,81 milionů akcií v celkové hodnotě 1,07 miliardy dolarů, v přepočtu tedy zhruba 25 miliard korun.

0913_warren-buffett_650x455

Dokumenty vyplněné při pořízení cenných papírů však ukazují, že akcie byly nakoupeny poslední březnový den. Buffett tak svou investici dokončil ještě předtím, než začaly podíly Applu po představení ne příliš pozitivních prodejních výsledků, několik dní v řadě prudce klesat. Lze tak předpokládat, že dnešní hodnota Buffetovy investice je o několik jednotek procent nižší. Přesto jsou však akcie Applu stále považovány za velmi slušnou investici v poměrně spolehlivým zhodnocením.

Berkshire Hathaway nemá své finance vložené pouze do Applu. Investiční titán je totiž už dlouhá létá znám tím, že spíš než, do obchodních či průmyslových společností investuje právě to oblasti technologií. Kromě Applu drží třetí nejbotahší můž světa 10 miliard dolarů také například ve firmě IBM.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button