AktualityNovinky

Apple hodlá přeskočit současnou generaci procesorů Broadwell od Intelu

Intel údajně připravuje novou generaci svých čipů z rodiny Skylake, která by se mohla dočkat svého představení již v srpnu letošního roku. Podle zahraničních zdrojů máme očekávat, že jako první se novými procesory pochlubí počítače od společnosti Apple. Nová architektura bude založena na 14nm výrobním procesu, která se opět pochlubí nárůstem v oblasti výpočetního výkonu a nižšími energetickými nároky.

silicon-wafer-22nm-intel-640x353Ilustrační obrázek

Další technologickou libůstkou se stane integrovaná podpora WiGig, která umožní bezdrátové přenosy dat gigabitovou rychlostí a standard Rezence pro bezdrátové napájení. Nová generace zvládne pracovat s operační pamětí DDR4 s kapacitou až 64 GB a PCI Expres 4.0 s propustností 16 GT/s. S nejvyšší pravděpodobností se tak dočkáme přeskočení aktuálních procesorů z rodiny Broadwell a Apple rovnou vsadí na nejpokročilejší architekturu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button