AktualityAplikace iOSNovinky

Finanční výsledky Applu: Rekordní prodeje nezastavily pokles hodnoty společnosti

Nejhodnotnější firma světa představila své finanční výsledky. Ačkoliv Apple vykázal opět rekordní čtvrtletí, investoři uspokojeni nebyli. Hodnota společnosti se v této souvislosti rychle propadla o asi 40 miliard dolarů. A to zejména kvůli menším prodejům iPhonů, než si společnost kladla jako cíl. Tim Cook také stále tají prodeje Apple Watch. Apple má za sebou nejlepší jarní čtvrtletí v historii firmy. Byl prodán rekordní počet telefonů a také byl vygenerován největší zisk. Čistý zisk vylétl meziročně o 39 % na 10,7 miliard dolarů. Hodnota akcií se ale propadla o 5,4%.

apple facts 2

Dá se tedy říct, že Apple sám sebe přecenil. Finančníci z Wall Street totiž byli léta zvyklí na to, že odhadované prodejní výsledky bývají o desítky procent překonávány. Tentokrát ale už Apple nasadil laťku hodně vysoko. Nižší prodeje než ty odhadované potom zapříčinily pád akcií. Firma čekala, že za druhé čtvrtletí bude prodáno 49 milionů iPhonů, skutečnost ale byla o 1,5 milionů nižší.

 

iPhone je nejvýnosnějším produktem společnosti, proto jsou jeho prodeje brány tak citlivě. Dále Apple odmítá více komentovat prodejní čísla Apple Watch. Hodinky se ale údajně prodávají lépe než iPhone a iPad hned po své první premiéře.

Své výsledky představil také konkurenční Microsoft. Ten má za sebou naopak své nejhorší čtvrtletí. Firma prodělala 3,2 miliardy dolarů. Na vině je koupě finské Nokie. Náklady firmy na restruktualizaci a odpisy dosáhly 7,6 miliard dolarů a celá společnost tak byla vtažena do ztráty.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button