AktualityNovinky

Apple by rád v příštím roce investoval 15 miliard dolarů

Podle finančních výsledků společnosti Apple zveřejněných minulý týden, investoval tento gigant za loňský rok těžko uvěřitelných 11,2 miliard dolarů. Tedy zhruba 270 miliard korun. Mezi tyto výdaje Apple zahrnuje investice do výroby, datových center nebo prodejní sítě. Velmi pravděpodobně je tak v této sumě zahrnuta i cena nového Campusu, jehož výstavba stále probíhá. Ačkoliv se proinvestovaných více než 11 miliard USD může zdát hodně, Apple by toto číslo v aktuálním fiskálním roce, který začal v září, rád navýšil na rovných 15 miliard. Tyto těžko představitelné částky jsou přitom doménou teprve posledních let. Například ještě před pěti lety činily investice této společnosti průměrně 2 miliardy dolarů.

12432-6292-climate_campus_2x-l

Astronomická suma zrcadlí plány nejhodnotnější firmy světa na rozšíření výroby, zvýšení prodejů a expanze na nové trhy. Investovaná částka by se tedy měla v budoucích letech vrátit zhodnocená. Vše tak nasvědčuje tomu, že zběsilá jízda Applu bude v následujících letech pokračovat. Vzhledem k tržbám, které loni dosáhly výše 234 miliard dolarů a jejich předpokládanému růstu v příštích letech si Apple navíc tuto částku může dovolit investovat bez větších problémů. I při letošních výdajích zbylo firmě s nakousnutým jablkem ve znaku více než 50 miliard čistého zisku. Tedy asi sumy odpovídající českému státnímu rozpočtu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button