Novinky

FBI není u konce. Povolila vniknutí do dalších Apple zařízení

Zdánlivě nenápadný spor mezi Applem a FBI, jehož předmětem bylo odemčení iPhonu teroristy ze San Bednandina nabral ve velmi krátké době zcela neočekávaný směr a stal se z něj složitý morální spor. FBI si se smartphonem nakonec pomohla sama a dostala se do něj i bez přičinení Applu. Nyní to však vypadá, že iPhone 5c mohl být jen začátek. FBI totiž nově požaduje také odemčení dalších jablečných zařízení, které vlastnili zločinci.

applevsfbi

Když se prokurátor z Arkansasu dozvěděl o překvapivém rozuzlení případu, požádal totiž FBI o svolení k vniknutí do iPhonu a iPodu dvou mladíků, kteří jsou obvinění z vraždy mladého páru. Reakce FBI přitom byla doslova blesková. O získání přistupu k zamčeným zařízením totiž prokurátor požádal až ve středu odpoledne. Svolení následně dostal už ve čtvrtek.

Úředník FBI však prozradil, že je nepravděpobné, že by byl přístup do zařízení zajištěn stejnou metodou jako u iPhonu teroristy ze San Bernandina. Tato výpověď je tak naznačením, že iOS nainstalovaný na zařízeních náctiletých zločinců je již zastaralé vezre. Z jedním však FBI může počítat z jistotou. Pomoci od Applu se v těchto případech zcela určitě nedočká.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button