Novinky

Apple dostal od Greenpeace za ochranu životního prostředí dvě mínus. Nejhůř jsou na tom čínští výrobci a Amazon

Organizace Greenpeace včera zveřejnila zprávu, která porovnává přístup technologických společností k ochraně životního prostředí. Vlivná ekologická organizace u firem jako je Amazon, Apple nebo Google posuzovala využívání energií, používané chemické látky a naklání se zdroji. Nejlepší hodnocení si Apple vysloužil v první kategorii. Provoz jablečné společnosti je totiž v současné době z většiny zajišťován díky energii z obnovitelných zdrojů. O něco horší už je to však v oblasti produkovaných chemikálií, kde Apple získal druhou nejlepší známku B. Za nakládání se zdroji si pak vysloužil trojku. Zde Greenpeace vadí především malá opravitelnost produktů Applu, kdy i malá porucha může znamenat odpis celého zařízení.  

Při zohlednění všech výše popsaných kritérií dostal Apple známku B-, což jej řadí na přední místa žebříčku. Spodní příčky obsadili zejména čínští výrobci mobilní techniky. Výrazné nedostatky ohledně ochrany životního prostředí vykazují společnosti Oppo, Xiaomi nebo Vivo. Poněkud překvapivě se ale na posledních příčkách objevil i americký Amazon. Nepříliš oslnivého výsledku nedosáhl ani jihokorejský Samsung, který se umístil jen o něco málo výše, než čínští výrobci. Naopak nad Applem se umístila jen nizozemská společnost Fairphone, pro kterou je šetrný vývoj mobilní techniky jedním z hlavních poslání.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button