Novinky

Apple do služby Arcade investuje 500 milionů dolarů. Hry se nesmí objevit na Androidu

V rámci březnové konference, která byla celá věnována pouze softwarovým novinkám, představil Apple novou službu pro hráče. Novinka ponese název Arcade a na bázi měsíčního poplatku nabídne uživatelům přístup k exkluzivním hrám na všech dostupných platformách. Nyní prestižní ekonomický deník Financial Times přinesl informaci o rozpočtu, který společnost pro herní službu uvolnila. 

FT tvrdí, že Apple hodlá za Arcade utratit až 500 milionů dolarů s tím, že náklady na vývoj každé jednotlivé hry budou v řádech milionů dolarů. Při březnové konferenci ještě Apple neprozradil, kolik si za měsíční členství bude účtovat, není tak možné odhadnout, kolik uživatelů musí novinka přilákat, aby se pro firmu stala rentabilní. Financial Times v této souvislosti tvrdí, že Apple herním vývojářům nabízí speciální prémii v případě, že hra bude exkluzivně pouze ve službě Arcade. Herní studia dostanou na vývoj hry předem až 3 miliony dolarů. Další příjmy bude nejspíše představovat podíl z předplatného. Například v případě Apple News+ zaměřené na časopisy, si Apple z měsíčního poplatku 9,99 dolarů ukrajuje polovinu a druhou rozděluje mezi vydavatele. 

Rok s MacBook Pro: když „Think different“ dostane úplně nový rozměr

Spekuluje se také o tom, že Apple Arcade se neobjeví v obchodě Google Play. Vývojáři však budou moci své hry uvolnit pro herní konzole jako Playstation, Xbox nebo Nintendo Switch. Zakázáno mají jen vydání hry pro Android. Hry vytvořené pro Apple Arcade také nebude možné stáhnout ani zakoupit v Appstore. Během premiéry nové služby Apple lákal na známá jména jako Sonic nebo Lego. Více se ale bude zaměřovat na menší a nezávislé tituly. Víme také, že v rámci Arcade by se měla objevit více než stovka nových her.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close