Novinky

Apple dnes vytáhne poslední esa z rukávu. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Pouze pár hodin nás dělí od další konference Applu, kde dojde k odhalení několika novinek. Přestože se Apple tradičně snažil vše udržet pod pokličkou, díky sérii úniků a spekulací víme alespoň základní obrysy toho, co nás čeká a co nemine.

iPad Pro 2018 v hlavní roli

Stěžejním bodem celé konference se dozajista stanou nové tablety. Konkrétně půjde o další generaci modelu iPad Pro. Ten nabídne zbrusu nový design, který bude korespondovat s tím, co začaly „desítkové“ iPhony. Je téměř jisté, že čtečku otisků nahradí Face ID. Díky tomu budou nové iPady Pro lépe využívat čelní plochu, respektive dostanou podstatně tenčí rámečky. V kuloárech se spekuluje o přechodu na konektor USB-C. Dle našeho názoru se nic takového nestane a Apple zůstane věrný rozhraní Lightning.

Je naprosto jisté, že nový iPad Pro 2018 dorazí s aktualizovaným hardwarem, který opět navýší laťku výpočetního výkonu. Spekulací kolem chystaného iPadu Pro koluje opravdu hodně, ovšem řada z nich staví na pochybných zdrojích a proto je nebudeme dále rozebírat. Přeci jen do oficiální premiéry zbývají poslední hodiny.

Vylepšená Apple Pencil

Další novinkou se stane druhá generace Apple Pencil. Digitální tužka dostane ještě čistší design a novou formu nabíjení. Nás osobní tip je, že Apple Pencil bude možné dobíjet bezdrátově přímo z iPadu, ke kterému půjde magneticky uchytit.

Omlazený MacBook Air?

O nástupci MacBooku Air se objevují spekulace již třetím rokem. Není proto divu, že skalní příznivci tajně doufají, že letos to už konečně vyjde. Ačkoli jsme vůči těmto tvrzení poněkud skeptičtí, jistá šance zde přesto existuje.

Novinka má stavět na základech 12“ Retina MacBooku s pasivním chlazením. Je tedy dost možné, že ohlášení se bude týkat pouze toho, že Apple začne prodávat Retina MacBook s 13“ úhlopříčkou displeje.

AirPods 2

Již od loňského roku se mezi komunitou šušká o druhé generaci bezdrátových sluchátek AirPods. Jejich hlavní devizou bude inovované pouzdro, které umožní bezdrátové nabíjení. Samotná sluchátka pak mají dostat funkci pro aktivní potlačení okolního hluku. Opomenuta nezůstane ani zvuková část, kdy AirPods 2 nabídnou o něco lepší kvalitu reprodukce. Prostoru k vylepšení existuje celá řada. Nám by udělalo největší radost, kdyby Apple umožnil snadno regulovat hlasitost, což se současnými AirPods nelze.

AirPower

Apple je známý tím, že představené produkty se snaží co nejrychleji dostat do prodeje. O to větší zklamání se dostavilo po uvedení bezdrátové nabíječky AirPower, která si svou premiéru odbyla již v září loňského roku, ovšem doposud se neobjevila v nabídce. Může za to především fakt, že inženýři museli bojovat s řadou technologických problémů. O co konkrétně se jednalo si můžete přečíst v našem starším článku.

Má to být právě dnešní den, kdy Apple konečně oznámí dostupnost AirPower. Pokud se tak skutečně stane, s nejvyšší pravděpodobností bude chtít stihnout předvánoční horečku, která vypukne v horizontu následujících týdnů.

Faceliftované Macy

Dnešní keynote se bude z velké části týkat iPadů, nicméně není vyloučeno, že slovo dostanou také počítače. V zákulisí se spekuluje o revizi iMacu, který dostane aktuální hardware. Ze hry není ani uvedení cenově dostupnější varianty, která by dávala v mnoha ohledech smysl.

Nakolik jsou naše predikce správné se dozvíme již velmi brzo. Konference začíná v 15:00 středoevropského času. Tradičně bude k dispozici stream, který si můžete naladit na tomto odkazu, případně prostřednictvím aplikace v Apple TV.

Po skončení keynote se můžete těšit na souhrnné články a náš pohled na všechny představené novinky. Nezapomeňte proto sledovat i náš web, kde se dozvíte to nejpodstatnější z dnešní akce.

Na jaké novinky se těšíte nejvíc a čím by vám Apple udělal největší radost?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button