Novinky

Apple dementoval zprávy o vývoji aplikace pro přesun dat z iOS na Android

V minulých dnech se začlay objevovat spekulace, podle kterých měl Apple přistoupit na nátlak EU a začít pracovat na migrační aplikaci. Ta údajně měla sloužit uživatelům, kteří se rozhodli přesedlat z iPhonu na smartphony s operačním systémem Android. Nečekaně se kolem celé věci rozhořela vlna diskuzí, což Apple nevydržel a prostřednictvím tiskového mluvčího vydal oficiální vyjádření. V něm uvádí, že na nástroji pro migraci dat z iOS na Android nepracuje a naopak posiluje své aktivity pro asimilaci uživatelů konkurenčních platforem. Aplikace Move to iOS se v obchodě Google Play objevila před několika měsíci, což pobouřilo skalní příznivce operačního systému se znakem zeleného robota.

Android mascot is seen in front of a displayed logo of Apple in this photo illustration taken in Zenica

Ani tisíce negativních recenzí však nezabránilo masivnímu odlivu uživatelů, kteří se rozhodli androidí smartphone vyměnit za iPhone. Tim Cook v jednom ze svých prohlášení dokonce uvádí, že zhruba třetinu nových uživatelů iOS v posledním čtvrtletí loňského roku tvořili bývalí majitelé smartphonů s Androidem. Přestože se původní zpráva nepotvrdila, do budoucna lze očekávat zahájení nemilosrdného boje o zákazníky. Trh začíná být pomalu nasycen a je pouze otázkou času, kdy dojde na přetahování uživatelů mezi jednotlivými tábory.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button