Novinky

Apple dává sbohem Intelu. Do dvou let si chce všechny čipy vyrábět sám

Srdce všech počítačů Mac, které Apple momentálně prodává, tvoří procesor dodávaný společností Intel. Partnerství těchto dvou firem už ale nemusí mít dlouhého trvání. Apple by si totiž do roku 2020 chtěl čipy do svých strojů vyrábět sám. Výměna by nejspíše měla započít představením další generace 12″ MacBooku.

Po uveřejnění zprávy, se kterou jako první přišla agentura Bloomberg, reagovaly akcie Intelu poklesem. Podle odhadů analytiků je totiž Apple pro Intel jedním ze stěžejních odběratelů a na celkových tržbách společnosti se podílí 5 procenty. Kromě MacBooků využívají technologii Intelu také iPhony. Od Intelu například pochází LTE modemy.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Před Intelem dodávala čipy pro Apple firma IBM. V roce 2005 však tehdejší ředitel společnosti Steve Jobs rozhodl o přechodu k současnému dodavateli. Je však pravděpodobné, že vlajková loď této modelové řady – iMac Pro, bude ještě nějakou dobu poháněna čipem od Intelu, se kterým se počítá i po další hardwarové aktualizaci tohoto přístroje. Až poté bude Apple schopen vyvinout procesor, který bude dosahovat parametrů vhodných pro highendový profesionální stroj.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button