AktualityNovinky

Apple dál loví automobilové mozky, nová posila má na starosti vývoj autopilota

Již několik měsíců slýcháváme zprávy o tom, že Apple loví mozky, které se pohybují v automobilovém průmyslu. Nyní se nově vznikající tým rozšířil o další osobnost automobilismu. Jamie Carlson byl až do letošního června inženýrem v průkopnické Tesle. Carlson měl na starost vývoj v oblasti automatického řízení. Tento fakt napovídá, že Apple se ve vývoji svého auta pravděpodobně zaměří na samořídící systémy. Nová posila týmu tak bude ve své dosavadní práci nejspíš pokračovat. Kromě bývalého inženýra Tesly Apple zaměstnal dalších šest lidí, kteří se v této oblasti pohybují.

Apple_car_mockup

Personální změny zatím neokomentovala ani jedna ze zúčastněných společnost. Informace vyšla najevo, díky profilu samotného Jamieho Carlsona na sítí LinkedIn. Vy výčtu Carlsonových zaměstnání se dočteme, že v Tesle měl vývoj samořídících systémů 4 měsíce. V Tesle byl ale zaměstnán už od roku 2013. Jeho nová pozice je na LinkedInu popsaná jako Special Pojects. Apple ještě nepotvrdil, zda na projektu svého vlastního vozidla opravdu pracuje. Apple je teprve v počátcích svého ambiciózního plánu, je tedy logické, že nejprve si chce získat svoje vlastní know-how a zkompletovat tým lidí, kteří za projektem budou stát. Výhoda společnosti tkví také v tom, že Apple disponuje v podstatě neomezeným finančním kapitálem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button