Novinky

Apple chystá pro Macy novou funkci, dostanou speciální režim na zvýšení výkonu

První zvěsti o tom, že Apple připravuje pro Macy funkci “Pro Mode“ se objevily již začátkem loňského roku. Přepnutí počítače do tohoto režimu by dovolilo využít maximální výkon v případech, kdy Mac běží na baterii. Poslední beta verze operačního systému macOS Monterey naznačují, že Apple na této funkci stále pracuje, a dokonce jí přidělil oficiální název – High Power Mode.

Zatímco režim sníženého výkonu “Low Power Mode“ již Apple ohlásil v rámci prezentace macOS Monterey, o opačné funkci nepadla jediná zmínka. Část odborné komunity se proto domnívá, že to souvisí s chystanými MacBooky Pro, které se mají objevit v horizontu následujících měsíců. V jejich případě se očekává, že půjde o stroje určené profesionálům, čemuž má odpovídat také výbava včetně nové generace výkonnějšího čipsetu (M1X?).

S tím se také nabízí možnost, že “High Power Mode“ bude dostupný pouze pro některé modely MacBooků. Ten by mohl fungovat tak, že povolí procesoru a grafice běžet na maximální výkon bez ohledu na to, zda bude Mac připojen k síti či nikoliv.

Foto: Unsplash / autor: Andras Vas

Jelikož Apple zatím ani neoznámil přesný datum uvolnění aktualizace macOS Monterey, nahrává to spekulacím, že k vydání dojde společně s novými MacBooky Pro. V jejich případě se hovoří o přepracovaném designu, který bude dostupný se dvěma velikostmi displejů – 14 a 16 palců. Kromě výkonnějšího hardwaru mají nové MacBooky zaujmout také návratem magnetického konektoru pro napájení a bohatší konektorovou výbavou.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button