Novinky

Apple chystá opět změnit pravidla hry. Nové iPhony dostanou extrémně výkonné procesory

Klíčový dodavatel Applu, společnost TSMC očekává v letošním roce rekordní zisky. Za tímto silným prohlášením stojí brzké spuštění výroby nové generace čipsetů Apple A12. Procesory budou využívat zbrusu novou architekturu, která staví na 7nm výrobním procesu. Aktuální čipové sady v iPhonu 8/Plus a iPhonu X (recenze) jsou vyráběné 10nm technologií.

Podle zákulisních zdrojů se letos dočkáme opět uvedení třech nových iPhonů. Design bude vycházet z designu iPhonu X

Modernější architektura umožní vyrábět procesory s vyšší hustotou tranzistorů, což přináší hned několik výhod. Kromě nárůstu výpočetního výkonu dochází k celkovému snížení energetických nároků, což má přímou návaznost na delší výdrž akumulátoru. V případě čipsetu Apple A12 se očekává, že půjde o jeden z prvních SoC s 7nm architekturou, který bude vyráběn v masovém měřítku. Zatímco dosavadní předpoklady hovoří o mírném poklesu prodejů chystaných iPhonů, pro TSMC to bude přesto znamenat vyšší zisky. Za novou technologii si v TSMC naúčtuje o poznání více, než když by došlo pouze k evolučnímu vylepšení čipů.

Nové iPhony budou o řád výkonnější

Z pohledu finálního produktu lze očekávat, že nové iPhony budou minimálně o řád výkonnější, než současná modelová řada. Přechod z 10nm na 7nm technologii přinese kromě obecného zrychlení i nové možnosti pro vývoj propracovanějších aplikací. Podle neoficiálních zdrojů má Apple letos představit tři nové iPhony s OLED displejem. Spekulace na toto téma se sice různí, nicméně hlavní hvězdou večera se stane model vycházející z designu iPhonu X. Chystaná novinka údajně nabídne OLED panel s úhlopříčkou 6,5“. Z hlediska proporcí bude podobně velký jako iPhone 8 Plus.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button