Novinky

Apple chystá iPad Pro s novou generací OLED displeje

Již nějakou dobu se internetem šíří zvěsti o další generaci modelové řady iPad Pro. Ty mají údajně dostat nový typ Mini-LED displeje, který má nabídnou mnohem atraktivnější zobrazovací schopnosti než konvenční IPS panely. Poslední úniky však naznačují, že Apple plánuje novou řadu iPadů Pro, které se pochlubí OLED displeji.

S tímto tvrzením jako první vyrukoval web TheElec, který se odvolává na zdroj napojený na dodavatelský řetězec Applu. Výhradním dodavatelem OLED panelů se stane společnost Samsung, která má již připravený zbrusu nový výrobní proces na masovou výrobu obrazovek pro iPad Pro. Díky několika inovativním řešením se Samsungu podařilo vyvinout další generaci OLED panelů se značně sníženým rizikem vypalování pixelů a retencí obrazu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Samsung údajně vyčlenil pro Apple továrnu A4 v Asanu, která bude sloužit výlučně pro masovou výrobu obrazovek pro chystané iPady. Zpráva dále zdůrazňuje, že Apple má na OLED displeje pro iPady Pro mnohem vyšší nároky než v případě iPhonů. Klíčovým atributem je důraz na delší životnost, spolehlivost a přesné barevné podání. Apple si totiž velmi dobře uvědomuje, že uživatelé iPadů Pro jsou často profesionální grafici či fotografové, kteří od tabletu očekávají brilantní zobrazovací vlastnosti.

Pokud se zdroj úniku nemýlí, přechod k Mini-LED panelům bude pouze dočasným řešením. Prvním modelem s OLED displejem se údajně stane 12,9“ iPad Pro, jehož debut je očekáván druhé polovině příštího roku.

Co si myslíte o nasazení OLED displejů v tabletech z rodiny iPad Pro? Jde podle vás o krok správným směrem, nebo byste byli radši, kdyby Apple zůstal u Mini-LED technologie? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button