Novinky

Apple chystá historickou změnu. Příští rok představí univerzální aplikace, poběží na iOS a macOS

Tim Cook byl v jednom z rozhovorů dotázán, zda Apple neuvažuje o prolnutí iOS a macOS. Dle jeho slov se o ničem takovém nikdy nepřemýšlelo, jelikož by tím byla ohrožena uživatelská zkušenost na obou stranách. Poslední spekulace vycházející z publikované zprávy agentury Bloomberg ovšem hovoří poněkud odlišně. Novým cílem kalifornské společnosti pro příští rok je uvedení nástrojů, které vývojářům umožní vyvíjet univerzální aplikace, které půjdou spustit na platformách iOS a macOS.

Podle zdroje se tak stane již počátkem příštího roku, kdy se objeví možnost vytváření aplikací, které budou připraveny pro ovládání prostřednictvím dotykového displeje, myši či trackpadu a to v závislosti na zařízení, kde zrovna poběží. Tajný projekt nese interní označení “Marzipan“ a je považován za jednu z největších změn, které nás v roce 2018 čekají. Apple své softwarové novinky pravidelně představuje na vývojářské konferenci WWDC, která se tradičně koná v červnu. Je tedy velice pravděpodobné, že oficiální uvedení proběhne právě na této akci. Pokud se tak skutečně stane, téma kolem iOS 12 a macOS 10.14 bude jasné.

Ačkoli se zatím bavíme o neoficiálních informacích, do karet jim přihrávají nedávné zvěsti o chystaném procesoru pro MacBooky, který má vycházet z ARM architektury. O spojení světů mobilních zařízení a počítačů se pokoušel již Microsoft, nicméně všichni moc dobře víme, jak to dopadlo. Zda Apple dokáže nabídnout lepší řešení, je v tuto chvíli otázkou na křišťálovou kouli. Je ovšem jisté, že jde o smysluplný krok, který může zásadním způsobem ovlivnit vnímání výpočetní elektroniky obecně.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button