AktualityNovinky

Tohle byste neudělali ani nejhoršímu nepříteli. Změna data na 1.1. 1970 navždy zamrazí iPhone

Ačkoliv si žádný iPhone na světě, stejně jako všichni členové naší redakce nemají šanci pamatovat rok 1970, jablečný smartphone nabízí možnost si tento normalizační rok nastavit jako datum. Pokud však tak učiníte budete se potýkat s nemalým problémem. Když totiž v nastavení telefonu nastavíte datum iPhonu na 1.1. 1970, a poté jej restartujete, váš jablečný miláček se při opětovném načtení zasekne na úvodní obrazovce. Tato na první pohled nevinná chyba tak za sebou ukrývá poměrně nebezpečný problém.

Z logických důvodů jsme postup na rozdíl od ostatních nedokonalostí operačního systému iOS nezkoušeli. I když v ostatních případech pro své čtenáře prověřujeme spousty návodů, tipů, triků a legrácek, které se na internetu objeví, pro tento pokus jsou naše redakční iPhony až příliš cenné. Proto tedy důrazně doporučujeme výše popsaný postup nezkoušet. Mnohem lepší bude spokojit se s přiloženým videem na kterém je nebezpečná chyba systému potvrzena.

Podle zkušeností popsaných na různých fórech nepomůže dokonce ani přeinstalování celého systému. Chyba se však netýká zařízeních s 32 bitovým procesorem. Podle serveru Tech Insider se totiž problém zvtahuje pouze na iPhone 5s a vyšší.

Podle několika vysvětlení na diskuzním serveru Reddit se problém týká časových pásem. Je tak možné, že v našem středoevropském časovém pásmu nastavení data na rok 1970 nezpůsobí nic. Nechme ale pro jistotu tuto otázku nezodpovězenou.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button