Novinky

Apple chce začít navrhovat vlastní čipy pro správu napájení. Prodlouží tím výdrž iPhonu

Výjimečnost Applu mimo jiné spočívá v navrhování vlastního hardwaru, který je přímo šitý potřebám softwaru. V technologickém světě jde o unikum, díky kterému se drží udržtet nastavené cíle jakosti na požadované úrovni. Příkladem za všechny jsou mobilní čipsety Apple Axx, které pohání iPhony a iPady. Podle zveřejněné zprávy od analytiků z agentury Nikkei se americký výrobce chce posunout ve své strategii dál a brzy by měl začít s navrhování čipů pro správu napájení. Za poměrně zásadní informací stojí anonymní zdroj, který se odvolává na aktuální dění v Applu a jeho plány pro  nejbližší období. Ke komerčnímu nasazení má údajně dojít již příští rok, respektive u další generace modelové řady iPhone.

Napájecí čipy zpracovávají úlohy, jako je nabíjení, správa životnosti akumulátory či řízení spotřeby energie. Nové čipy v podání Applu mají být v porovnání se současným řešením daleko modernější a nabídnou pokročilejší možnosti monitorování výkonu. Masovou výrobu bude mít i nadále na starosti asijský subdodavatel, ovšem jeho linky se budou muset plně podrobit přesně daným požadavkům ze strany kalifornského výrobce.

Přechod na vlastní řešení napájecích čipů přinese citelně lepší kontrolu nad energetickými nároky, což se logicky promítne do delší výdrže na jedno nabití. Ačkoli chybí jakékoli podrobnosti o vývoji, jakékoli zlepšení je vítanou zprávou. Apple se nedávno pustil také do vlastních návrhů grafických koprocesorů a evidentně chce ve stejné strategii pokračovat u dalších komponent. Do jisté míry lze hovořit o zcela logickém kroku, na jehož konci stojí lepší kontrola nad celým produktem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button