Novinky

Apple chce začít navrhovat vlastní čipy pro správu napájení. Prodlouží tím výdrž iPhonu

Výjimečnost Applu mimo jiné spočívá v navrhování vlastního hardwaru, který je přímo šitý potřebám softwaru. V technologickém světě jde o unikum, díky kterému se drží udržtet nastavené cíle jakosti na požadované úrovni. Příkladem za všechny jsou mobilní čipsety Apple Axx, které pohání iPhony a iPady. Podle zveřejněné zprávy od analytiků z agentury Nikkei se americký výrobce chce posunout ve své strategii dál a brzy by měl začít s navrhování čipů pro správu napájení. Za poměrně zásadní informací stojí anonymní zdroj, který se odvolává na aktuální dění v Applu a jeho plány pro  nejbližší období. Ke komerčnímu nasazení má údajně dojít již příští rok, respektive u další generace modelové řady iPhone.

Napájecí čipy zpracovávají úlohy, jako je nabíjení, správa životnosti akumulátory či řízení spotřeby energie. Nové čipy v podání Applu mají být v porovnání se současným řešením daleko modernější a nabídnou pokročilejší možnosti monitorování výkonu. Masovou výrobu bude mít i nadále na starosti asijský subdodavatel, ovšem jeho linky se budou muset plně podrobit přesně daným požadavkům ze strany kalifornského výrobce.

Videorecenze iPhone X: Apple rozjíždí diktát pro další dekádu

V další videorecenzi jsme se podívali na zoubek iPhone X. Zbrusu nový smartphone od Applu míří skutečně vysoko a tomu samozřejmě odpovídá také výbava. Jak na nás zapůsobil a jaké si od nás odnesl hodnocení se dozvíte v našem dalším videu. Za vstřícnost a spolupráci na produkci děkujeme vinotéce Díra v centru Český Budějovic.

Přechod na vlastní řešení napájecích čipů přinese citelně lepší kontrolu nad energetickými nároky, což se logicky promítne do delší výdrže na jedno nabití. Ačkoli chybí jakékoli podrobnosti o vývoji, jakékoli zlepšení je vítanou zprávou. Apple se nedávno pustil také do vlastních návrhů grafických koprocesorů a evidentně chce ve stejné strategii pokračovat u dalších komponent. Do jisté míry lze hovořit o zcela logickém kroku, na jehož konci stojí lepší kontrola nad celým produktem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close