Novinky

Apple chce více vlastního obsahu pro Apple TV. Teď hledá programového ředitele

Hledáte práci? Apple pro vás možná má řešení. Aktuálně totiž hledá člověka na pozici programového ředitele. Vznik pracovního postu, který byl doposud běžný spíše pro společnosti působící v mediálním světě naznačuje, že tvorba obsahu je jednou z oblastní, do které se bude v Cupertinu investovat stále více prostředků.

Z tohoto důvodu si Apple nechává radit také od bývalého vysoce postaveného představitele věhlasné televize HBO Michaela Lombarda. Právě on je jedním z možných kandidátů na novou pozici.

appletvos-800x508

Snaha tvořit více vlastního obsahu lze přitom vidět v případě Applu stále častěji. Na platformě Apple Music už běží oblíbená talk show Carpool Karaoke, která je dostupná exkluzivně pro předplatitele této hudebně streamovací služby.  Vedle toho výrobce iPhonů produkuje také vlastní reality show o vývojářích aplikací Planet of the Apps. Stále častěji se tak objevují spekulace, že se Apple chce stát plnohodnotným konkurentem zavedených online videoték jako je Netflix nebo Amazon Prime Video. Nedávno se také mluvilo o tom, že společnost pod vedením Tima Cooka má v plánu koupit jedno z velkých hollywoodských studií.

V nejistém světě překotně se vyvíjejících technologií se tak Apple snaží více se prosadit v oblasti služeb, od kterých se podle některých odhadů očekává budoucí kapitalizace na úrovni dnešní hodnoty celé společnosti Apple.

Zdroj

Štítky

Doporučené články

Close