AktualityNovinky

Apple chce testovat svá robotická vozítka na bývalé vojenské základně

Snad žádnému přiznivci značky Apple neunikly spekulace o vývoji autonomního vozidla. Poslední zprávy hovořily o najímání odborných pracovníků z řad automobilových inženýrů a dalších expertů. Projekt nese interní označení Titan, přičemž jeho koncept a aktuální stav je stále zahalen rouškou mnoha tajemství. Další díl do početné skládanky vnesl zahraniční deník The Guardian, který zveřejnil zajímavé informace, podle kterých kalifornský výrobce hledá vhodné lokality, pro testování prvních prototypů robotického vozítka.

gomentum-stationPřísně střežený areál GoMentum se v brzké době stane útočištěm prvních prototypů autonomních vozítek se značkou Apple

Podle všeho má Apple zálusk na pronajmutí bývalé základny amerického námořnictvta GoMentum, která se nachází poblíž San Franciska. Hlídaný areál disponuje více než třiceti kilometry silnic, víceúrovnňovými křižovatkami a průjezdy mezi budovami. Apple si tuto oblast nevybral náhodou, jelikož zde již v minulosti došlo k testování mnoha prototypů od zaběhlých automobilek, mezi nimiž figuroval například Mercedes, Honda či Tesla.

teaser_i3Projekt Titan má údajně využívat technologie použité u elektrického automobilu BMW i3

Mezi největší otazníky okolo jablečného automobilu patří zvolený pohon a použitá technologie. Nejnovější zvěsti se opírají o nedávnou návštěvu Tima Cooka ve fabrice, kde dochází k montáží modelu BMW i3. Apple údajně jedná s bavorskou společností o spolupráci, která by mu dovolila využít bohaté zkušenosti a klíčové komponenty při vývoji vlastního řešení. Tato varianta dává z mnoha úhlů pohledu mnohem větší smysl, než kdyby se Apple rozhodl vydat vlastní cestou.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button