Novinky

Apple chce své Developer Beta verze systémů omezit pouze na vývojáře s placenou registrací

Počínaje příchodem iOS 16.4 zpřístupnil Apple svým registrovaným vývojářům v sekci Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru novou nabídku, která umožňuje snadnější instalaci Beta verzí softwaru. Vývojáři tedy již nemusí složitě instalovat Beta verze pomocí konfiguračních profilů, ale stačí jim pouze přejít do této části nastavení a příslušný systém na pár kliků stáhnout a nainstalovat.

S touto novinkou se však pojí i jedna nemilá změna, jelikož bez konfiguračních profilů si v budoucích verzích systémů nebudou moci takzvané „Developer Beta“ nainstalovat běžní uživatelé. Tato nabídka je totiž k dispozici pouze pro vývojáře s registrací v „Apple Developer Program“ a jelikož má Apple v budoucnu údajně v plánu instalaci pomocí konfiguračních profilů takzvaně zaříznout, tak poté nebude jiná cesta, jak Developer Beta verzi nainstalovat. Pokud tedy budete opravdu chtít testovat nejnovější Beta verze Apple softwaru a nehodláte čekat ani na veřejné testovací varianty, které budou i nadále zdarma, bude nutné se registrovat do vývojářského programu a platit ročně 99 amerických dolarů.

foto: Macrumors

Je však rozhodně na místě zmínit, že toto omezení má samozřejmě nějaký důvod. Ten bude pravděpodobně zahrnovat jak zvýšení zisků z vývojářského programu, tak i ochranu uživatelů. Vývojářské Beta verze jsou totiž velmi nestabilní a nemálo uživatelů kvůli nim přišlo o tu nejcennější věc ve svém zařízení, a to o uživatelská data. Nové verze systémů již navíc nepřináší tolik zásadních novinek a je tedy proto rozhodně moudré zůstat na oficiální verzi iOS a na nové funkce si zkrátka pár měsíců počkat.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button