Novinky

Apple chce nové iPhony nabízet na „operák“. Nově chystanou službu však stihl už dvakrát odložit

Trh takzvaných fintech produktů, který dohromady spojuje odvětví peněz a technologií, se v posledních letech značně rozrůstal. Ani Apple proto nelenil a už v roce 2019 představil svoji kreditní kartu Apple Card, která uživatelům pomáhá utrácet své peníze jednoduše, bezpečně a zároveň jim přináší spoustu benefitů. Do našich končin se ale bohužel tato platební karta stále nedostala a visí zde tedy velký otazník, zda se někdy Apple Card vůbec dočkáme.

Je zde však i jiná fintech služba, které bychom se mohli pro změnu dočkat také u nás. Jedná se o hardwarové předplatné pro iPhone, které by uživatelům umožnilo si mobilní telefon nikoliv koupit, ale pouze vypůjčit, a poté za něj platit měsíční poplatek. Největší výhoda tohoto modelu spočívá v oproštění od starostí, jež jsou spojené s prodáváním starého zařízení. Pokud si totiž uživatel chce pořídit nový iPhone, jednoduše toto předplatné zruší, telefon vrátí a pořídí si předplatné nové. Podobný program již u nás spustilo několik prodejců, u Applu se dá však očekávat, že tuto službu propojí s Apple ID a udělá ji pro zákazníky daleko dostupnější.

foto: Český Mac (autor: David Pravda)

O Apple programu, připomínající operativní leasing, nás informoval i velmi známý leaker Mark Gurman z agentury Bloomberg, který v nejnovějším vydání svého zpravodaje sdělil, že Apple momentálně pracuje na čtyřech fintech projektech. Z toho dva prý už byly oznámeny a další dva jsou zatím potichu připravovány v zákulisí. Hardwarové předplatné spadá právě do druhé dvojice, jelikož mělo být dle slov Marka Gurmana představeno již s příchodem iPhone 13 v roce 2021 nebo společně s iPhone 14 v roce 2022. Apple se však tou dobou potýkal s technickými a inženýrskými komplikacemi, které vedly k nedodržení termínů. I přesto však údajně tento program nebyl zrušen a nadále se na něm usilovně pracuje.

Co říkáte na myšlenku, že byste si přestali kupovat nová zařízení a místo toho přešli na model využívající předplatné? Dokážete si podobný scénář představit, nebo vám přijde sympatičtější si za nový iPhone zaplatit plnou částku? Dejte nám vědět v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button