Novinky

Apple pracuje na další službě: po hudbě chce nabízet předplatné časopisů a novin

Podle zprávy agentury Bloomberg se Apple připravuje na uvedení další služby. Údajně půjde o vytěžení z akvizice společnosti Texture, která se zaměřuje na předplatné elektronických novin a časopisů. Nová služba se představí formou aktualizované aplikace Apple News, která sdružuje obsah z internetových médií.

Apple si velmi dobře uvědomuje, že éra tištěných časopisů se chýlí ke svému konci. Většina periodik se už dávno začala angažovat v online prostoru, kde zkouší prorazit formou předplatného. Platit za obsah lze již nyní v aplikaci Apple News, nicméně uživatel musí vždy zaplatit za každý titul zvlášť.

Budoucnost Applu visí ve službách

Chystaná změna by měla fungovat tak, že čtenář zaplatí jednorázových poplatek, za který dostane přístup ke kompletní knihovně nabízených novin a časopisů. Vybraná částka by se následně rozdělila mezi vydavatele. Je ovšem otázkou, jak se k takovému obchodnímu modelu postaví velké mediální domy, které tím přijdou o část zisku.

Bloomberg dále dodává, že Apple již začal s integrací zaměstnanců Texture do plánovaného projektu. Celkem jde o tým čítající dvacet členů, kteří mají do Applu přinést potřebné know-how. Je naprosto evidentní, že vedení v čele s Timem Cookem vidí budoucnost společnosti ve službách, na které se čím dál více soustředí. V zákulisí se také již delší dobu šušká, že kalifornský gigant chce brzy začít konkurovat Netflixu a Hulu, které zprostředkovávají streamovaný videoobsah.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button