AktualityNovinky

Apple chce aby se David Guetta a další umělci stali DJ’s v iTunes Radio

Vývojářská konference WWDC 2015 již pomalu klepe na dveře a to znamená sílící úniky informací k připravovaným novinkám. Ty nejžhavější se opět točí kolem nové hudební služby a přepracovaného iTunes Radio. Streamování muziky je tématem číslo jedna a Apple by velice rád do těchto vod též zabrousil. V minulosti jsme vás několikrát informovali o poměrně kontroverzním jednání ze strany kalifornského výrobce, který žádal velké vydavatele o zrušení partnerských vztahů s konkurenčním Spotify. Ačkoliv se o hudebním průmyslu hovoří o jako prodělečném odvětví, Apple nám už několikrát ukázal, že vše stojí pouze na důmyslném obchodním modelu.

iTunes-Radio-Devices-800x411

Už za několik dnů se údajně dočkáme nové verze iTunes Radio, která hodlá stavět na zvučných jménech světových interpretů. Rozhodně se tak nemá jednat o strojové předsouvání jednotlivých skladeb, nýbrž o veškerý výběr se postarají takové hvězdy, jako je například David Guetta, Pharrell Williams či hip-hopová legenda Drake. Z těchto indicií lze vypozorovat snahu o odlišení a určitou míru exkluzivity. Chystané iTunes Radio bude i nadále zdarma a poslouží jako alternativa k Apple Music vycházející z Beats Music. Paušální poplatek má činit zhruba deset dolarů měsíčně, přičemž každý nový uživatel má dostat tři měsíce zdarma na vyzkoušení.

Snímek obrazovky 2015-06-01 v 19.32.22David Guetta se možná již brzy stane jednou z tváří přepracovaného iTunes Radio

Apple chce údajně ovládnout svět hudebních klipů, které budou též zpoplatněny a v podstatě se má jednat o konkurenci pro YouTube. Celá služba se má stát na kompilaci sociálních prvků. Bohužel zde další informace prozatím chybí a proto bude nesmírně zajímavé sledovat, s čím nás Apple hodlá překvapit. O svůj názor na dosavadní spekulace k hudebním službám Applu se s námi můžete podělit v komentářích pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button