Novinky

Apple CarKey se letos dočká podpory ze strany dalších automobilek

Apple CarKey je funkce, která umožňuje odemykání a nastartování vozidla za pomoci digitálního klíče uloženého v aplikaci Peněženka na iPhonu nebo Apple Watch. Apple uvedl tuto funkci již před dvěma lety, ovšem doposud ji podporují pouze vybrané modely od BMW. Podle nejnovějších úniků to ale vypadá, že situace se v letošním roce pravděpodobně změní.

Podle zdrojů Marka Gurmana se podpora Apple CarKey rozšíří na další značky. Konkrétně má jít o vybrané modely automobilů od Hyundai a Genesis. Obě značky údajně plánují zavést Apple CarKey nejpozději do poloviny letošního roku. Jaké konkrétní modely se nakonec této užitečné novinky dočkají, zatím nevíme. Lze však předpokládat, že odemykání pomocí iPhonu a Apple Watch dostanou všechny vlajkové modely včetně elektromobilů. Ačkoli zpráva hovoří pouze o značkách Hyundai a Genesis, dost možná se stejné novinky dočká také Kia spadající pod stejný koncern.

Foto: BMW

Pro úplnost je také vhodné dodat, že informace o tom, že Apple CarKey začnou podporovat další automobilky, se objevily již na konci minulého roku. Tyto domněnky stavěly na částech kódu v iOS 15, kde se nacházely zmínky o podpoře vozů Hyundai, což koresponduje s tvrzením, s nímž vyrukoval Mark Gurman.

Možnost odemykání automobilu prostřednictvím mobilu již delší dobu nabízí také operační systém Android. Na rozdíl od iOS jde o mnohem rozšířenější platformu, kterou podporuje širší spektrum značek včetně v Evropě oblíbeného koncernu VW.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button