AktualityNovinky

Podle “otce iPodu” snil Steve Jobs o Apple Car už v roce 2008

V posledních měsících se to spekulacemi o údajném Apple Car jen hemží. Apple přetahuje automobilové mozky, kde se dá a podle některých zpráv už dokonce také testuje prototypy. Nyní ale jeden z otců iPodu a bývalý viceprezident Applu Tony Fadell v rozhovoru pro televizi Bloomberg, uvedl, že Steve Jobs se na vlastní auto soustředil už v roce 2008, nedlouho po představení iPhonu. O chystaném autě prý spolu hovořili při několika procházkách, což byla podle Fadella Jobsova nejoblíbenější forma meetingu. Debaty údajně probíhaly i to tom, jak by měla vypadat palubní deska nebo jaké by auto mělo sedačky.

apple car

V té době se Steve Jobs rozhodl projekt odložit. Oživení myšlenky už se ale bohužel nedožil. Potenciál viděl zakladatel Applu především v tehdy upadajícím automobilovém průmyslu, který před 7 lety procházel hlubokou krizí. Apple Car by tak jistě rozvířilo skomírající vody tehdejšího automobilového průmyslu. Tony Fadell, který v současné době šéfuje společnosti Nest, dále popsal svůj vztah se Stevem Jobsem následovně. “Náš vztah byl velmi profesionální, čas od času by se ovšem dal nazvat přátelským. Nemůžu však říct, že bychom byli přátelé. Vždy však byl maximálně soustředěný na své produkty a na spokojenost zákazníků.”

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button