AktualityNovinky

Výrobce elektrických motocyklů musel kvůli Applu vyhlásit bankrot

Malá San Franciská továrna zaměřená na výrobu elektrických motocyklů musela oznámit ukončení své činnosti. Různé výroby vznikají a zanikají denně, co je tedy na této zprávě překvapivého? Na vině krachu firmy fungující teprve 8 let je totiž podle bývalého ředitele Mission Motocycles Dereka Kaufmana Apple. Ten doposud prosperující společnosti přebral tolik zaměstnanců, že firmě už skoro žádní nezbyli. Firma je na tom dnes dokonce tak špatně, že ani nemá na zaplacení právníků, kteří by ošetřili kontrolovaný bankrot.

mission-r-bike-e1442165806479

Apple údajně Mission Motocycles, která se zabývá výrobou high-endových motorek na elektrický pohon, přebral dva klíčové zaměstnance zrovna v době, kdy firma usilovala o peníze investorů. Ti po oznámení odchodu těchto dvou klíčový postav svůj postoj přehodnotili a investici stáhli. Celkem Apple do svých řad naverboval minimálně tři vysoké manažery. Konkrétně má jít o ředitele zodpovědného za hnací systémy, viceprezidenta pro software a viceprezidentku elektrického inženýrství. Můžeme však jen spekulovat, kolik dalších řadových inženýrů Apple do svých řad přijal spolu s těmito manažery. Další zaměstnanci poté údajně našli nové zaměstnání u společností jako Tesla nebo Harley-Davidson.

apple carZačíná být stále jasnější, že Apple lovící mozky automobilového průmyslu od Volkswagenu až po Teslu opravdu pracuje na svém vlastním automobilu. Oficiálně zatím samozřejmě nic potvrzeno není. Všechny spekulace ale počítají s plně elektrickým pohonem a pohrávají si také s myšlenkou autonomního řízení. Oprávněný strach začíná vyřazovat i s průkopníka tohoto odvětví – Elona Muska. Zakladatel a CEO Tesly nedávno zavtipkoval, že Apple v jejich firmě nazývají hřbitovem Tesly.

 

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button