Novinky

Apple Car na obzoru: Apple se zajímá o technologie dobíjecích stanic pro elektromobily

Vývoj automobilu s logem Applu se stal veřejným tajemstvím a nikdo z odborné veřejnosti již nepochybuje o tom, že v následujících letech se dočkáme nového produktu, kterým se kalifornský výrobce pokusí změnit automobilový průmysl. Přestože zatím neexistují jasnější informace, je nadmíru jisté, že chystaný automobil bude k pohonu využívat elektromotor zásobovaný energií z akumulátorů. Agentura Reuters na toto téma nedávno zveřejnila zprávu, podle níž Apple začíná projevovat zájem o technologie určené pro výstavbu dobíjecích stanic.

apple-car-3-1200x630-c

S tím přímo souvisí další masivní nábor zaměstnanců, kteří mají pomoci s návrhem a budováním vlastní infrastruktury. Jde o logický krok, jelikož na husté síti dobíjecích stanic bude záviset budoucí úspěch. Těžko si lze totiž představit situaci, kdy majitel elektromobilu vyjede se svou rodinou na dovolenou bez možnosti snadného doplnění elektrické energie. Přestože Apple disponuje téměř nevyčerpatelným zdrojem finanční prostředků, v případě zájmu o globální rozšíření půjde o velice nákladnou záležitost.

Je tedy velice pravděpodobné, že vývojářům nezbude nic jiného, než spojit síly s ostatními společnostmi a navázat úzké partnerství. Výsledkem by mohla být sdílená síť stanic či pronájem od dodavatelů třetích stran. S tím přímo souvisí informace od anonymního zdroje, podle níž Apple započal první jednání s ostatními subjekty o využívání současných technologií určených k dobíjení elektromobilů.

supercharger-hero@2x

Vývoj vlastního dopravního prostředku je nesmírně komplexní záležitostí, která vyžaduje především zkušenosti, preciznost a pochopitelně i dostatek financí. Je ovšem otázkou, čím se Apple Car odliší od konkurence a zda si Apple neukousl příliš velké sousto. Vize vlastního elektromobilu se zrodila již před lety v hlavě Steva Jobse, ovšem tehdejší situace nedovolila jinak ambiciózní projekt převést do praxe. Dosavadní střípky informací však dávají tušit, že kalifornský gigant se svého snu nechce vzdát a chystá skutečně něco velkolepého. Ostatně tuto domněnku potvrzuje nedávné prohlášení Tima Cooka, který prohlásil, že Štědrý den nás teprve čeká.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button