Novinky

BMW a Daimler ukončili spolupráci s Applem na vývoji automobilu. Vadí jim propojení s iCloudem

Německá redakce serveru Handelsblatt přinesla nové informace k chystanému automobilu s logem Applu. Jednání mezi americkým výrobcem elektroniky s automobilkami BMW a Daimler údajně zkrachovaly krátce po jejich zahájení. Spolupráce mezi subjekty jsou nyní na bodu mrazu, jelikož obě automobilky se nedokázaly ztotožnit s hlubokou integrací iCloudu do palubního systému. BMW s Daimlerem zastávají názor, aby vozidlo nabízelo maximální ochranu osobních dat a soukromí majitelů. Naopak Apple chce veškeré údaje analyzovat na svých serverech za účelem dalšího zpracování.

MAGNA INTERNATIONAL INC. - Magna Steyr Unveils 3-in-1 VehicleBMW od nabídky Applu odstoupilo na sklonku loňského roku, Daimler od jednání ustoupil v posledních dnech. Ze zákulisí se ozývají hlasy, podle kterých je ukončení spolupráce mezi Applem a BMW pouze dočasné a brzy dojde k obnovení jednání. Přestože má kalifornský gigant téměř nevyčerpatelné zdroje, vývoj automobilu je nesmírně komplexní záležitostí, která vyžaduje zkušenosti. Pokud budeme brát v potaz avizované datum představení v roce 2019 či 2020, Applu nezbývá nic jiného, než najít vhodného partnera, který mu poskytne technologický základ.

Úzké vedení Applu navštívilo v minulých týdnech rakouského výrobce Magna Steyr, který se má projektu s interním označením Titan také podílet. Kromě výzkumných pracovišť na americkém území vznikla další tajná laboratoř v Berlíně, kde operuje několik úzce specializovaných inženýrů z automobilového průmyslu (článek zde).

Přestože bližší podrobnosti o výbavě automobilu zůstávají zahaleny tajemstvím, je již nyní jisté, že nabídne úzké propojení s iPhonem a dalšími produkty z jablečného ekosystému. Chybět určitě nebudou pokročilé asistenční schopnosti a dost možná dojde i na implementaci autonomních systémů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Kristova noho ! Proč by mělo auto mít internet a cpát něco někam na cloud ? Mně to vadí už u telefonů a dnešních programů na počítači (fakt na úpravu fotek a katalogizaci hudby internet nepotřebuju a nechci). Automobilky maji holt asi ještě rozum.

      1. Mně ani nejde o ty hekry. Jsem naivně důvěřivej takže bezpečnost pakticky neřešim. Jde mi o to že (zajímavý psát to na netu) internet je prostě zbytečnost a hlavně cpát ho všude. Třeba karavan se dá taky napojit v kempu na odpadní trubku k záchodu. Proč takovou odpadní trubu nemaji dnešní počítače a telefony ? Užitek stejnej jako auto s připojenim na internet a možná by to nějakej frikulín využil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button