Novinky

Apple bude více upozorňovat na záměrné zpomalování iPhonů

Každý z nás si jistě pamatuje kauzu, ve které byl Apple obviněn ze záměrného zpomalování svých smartphonů. Vše přitom začalo pouhou diskusí na serveru Reddit, kde si uživatelé stěžovali na znatelně pomalejší chod jablečných telefonů. Tyto situace nastávaly především po obdržení nejnovějších aktualizací, souvisejících s tehdejší verzí iOS 11. Jablečná společnost se tehdy k problému vyjádřila a přiznala, že některé starší modely, na základě stavu jejich akumulátoru, opravdu zpomaluje. Není tak divu, že Apple alespoň jako bolestné, po této kauze spustil program na bezplatnou výměnu baterií, které se zúčastnilo zhruba 11 milionů uživatelů.

Jak se ale zdá, jablečná společnost chce nyní jít příkladem a informovat o tom, zda bude zařízení z nějakého důvodu zpomaleno. Jako příklad lze uvést obdržení možnosti sledovat stav zařízení, která je prezentována pod názvem „kondice baterie“, jenž se uživatelům, v kompletně dokončené podobě, poprvé ukázala po příchodu iOS 12.

Apple bude uživatele lépe informovat o zpomalení iPhonu

Na povrch však vypluly nové informace, které hovoří o nasazení funkce, jenž bude uživatele informovat v případě, že iPhone bude zpomalen, nebo jinak ovlivněn, z důvodu instalace budoucích verzí jeho operačního systému. Tyto zprávy konkrétně pocházejí z webu gov.uk, který jako zdroj uvedl přímo výrobce produktů s logem nakousnutého jablka.

iPhone XR

Americký gigant si je pravděpodobně dobře vědom propadu jeho prodejů a aktuální situace na trhu. Vypadá to, že i Apple tak pomalu, ale jistě, začíná v některých věcech naslouchat okolí, i když tento přístup nezapadá do jeho filozofie. Jak jste na tom s kondicí baterie vašeho zařízení vy? Zúčastnili jste se programu bezplatné výměny baterie? Podělte se s námi v komentářích pod tímto článkem.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close