Novinky

Apple chystá osobního asistenta pro chytré domácnosti

Vývojářská konference WWDC 2016 je za dveřmi a my se dozvídáme čím dál více informací o novinkách, které Apple chystá odhalit. S velmi zajímavou informací přišla redakce zahraničního serveru CNET, která zveřejnila zprávu o příchodu domácího asistenta, coby novou konkurenci pro Amazon Echo a nedávno představený Google Home. Zprává se odvolává na anonymní zdroj, který má velmi blízko k americkému výrobci a je obeznámen s doposud nepředstavenými produkty.

echoAmazon Echo

Hlasový asistent má využívat stejnou technologii umělé inteligence jako Siri, která je součástí iOS. Finální produkt bude disponovat hlasitým reproduktorem, sérií mikrofonů a integrovanou kamerou určenou k rozpoznávání tváří. Apple hodlá s chystanou novinkou uspět na dosud neprobádaném poli osobních asistentů určených pro použití v domácnosti. Díky chytrým algoritmům, kameře a senzorům zvládne rozpoznat konkrétní osoby a podle toho například pustit muziku či ovládat připojené domácí spotřebiče. Stejně jako Google Home lze počítat s pokročilým hlasovým ovládáním. Je ovšem otázkou, do jaké míry bude hlasový asistent použitelný mimo americké území.

googlehomeGoogle Home

Apple poslední roky investuje nemalé finanční prostředky do umělé inteligence a technologií pro rozpoznávání osob. Na trhu se tajemný produkt objeví na sklonku letošního roku, přičemž k odhalení zřejmě dojde již za dva týdny na vývojářské konferenci WWDC 2016.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button