Novinky

Apple AR/VR headset nabírá zpoždění, na vině jsou problémy se softwarem

Je veřejným tajemstvím, že další velká věc s logem Apple, bude náhlavní souprava pro rozšířenou či virtuální realitu. Na toto téma se v poslední době objevilo již tolik úniků a spekulací, že prakticky není pochyb o vývoji tohoto zařízení. Zatím není jisté, zda se nakonec dočkáme headsetu pracujícího s rozšířenou (AR) či virtuální (VR) realitou. Tak či onak, Apple bude chtít svůj nový produkt představit v té nejlepší možné formě.

S tím souvisí již dříve avizované informace, že chystaný headset bude pohánět speciálně navržený čipset a dvojice micro-OLED displejů s 8K rozlišením. Další výbava má zahrnovat spousty senzorů a kamer pro sledování rukou a další funkce. Hromadná výroba většiny klíčových komponent údajně odstartuje již v prvním čtvrtletí příštího roku. Podle aktuálních zpráv to ovšem vypadá, že proces kompletace se rozjede nejdříve až v druhé polovině 2023. Na vině mají být blíže nespecifikované komplikace související se softwarem.

Apple stále hledá název pro operační systém

Zákulisím také kolují zvěsti o tom, že Apple stále nemá jasno o názvu operačního systému. Společnost si údajně podala žádosti o ochranné známky pro několik výrazů – rOS, realityOS, xrOS, RealityOne a RealityPro. Samotný hardware je přitom z velké části hotov, Apple jej dokonce stihl již předvést části správní rady. Vedení firmy mělo být obeznámeno s hlavními funkcemi a nasměrováním nové produktové řady.

zdroj: Andrea Copellino / Behance

Přestože zatím nevíme, zda půjde o AR či VR headset, podle starších úniků má jít o zařízení, které bude sloužit primárně ke konzumaci obsahu a komunikaci. Součástí systému bude také obchod s aplikacemi. Minimálně první generace má být celkem drahá hračka, cena by měla startovat na částce kolem 3 000 dolarů. Apple tím bude zřejmě kompenzovat nižší výrobní kapacitu, která bude nastavena na 500 tisíc vyrobených kusů ročně.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button