AktualityNovinky

Apple je další společností, která kvůli cenzuře omezuje aktivity v Číně

Minulý měsíc se spolu s uvolněním aktuálního iOS9 uživatelům ve vybraných zemích představila také nová aplikace News. Velmi užitečný nástroj, který vám přehledně naservíruje zprávy podle vlastních preferencí si okamžitě oblíbily miliony lidí. CeskyMac.cz vám také před několika týdny přinesl návod, jak si tuto aplikaci aktivovat i u nás v České Republice. Minulou sobotu však deník New York Times přinesl poměrně překvapující zprávu. Podle něj se Apple rozhodl stáhnout tuto aplikaci z jednoho ze svých největších trhů. V Číně už tak k News nebude mít nikdo přístup. A to zejména kvůli cenzuře, která v nejlidnatější zemi světa panuje.

rtr4bei0

News je v tuto chvíli plně dostupná pouze v USA. V Británii a Austrálii se aplikace nachází ve fázi testování. Uživatelé, kteří mají na svých iPhonech tuto službu zpřístupněnou, můžou News používat kdekoliv na světě. Nově ovšem s výjimkou Číny. Apple, jakožto firma známá pro svou hlasitou obhajobu lidských práv se tak dostala do krkolomné situace. Na trhu, kde vykazuje silný růst totiž musela díky existující cenzuře omezit své aktivity.  Apple však není první technologickou společností, která byla na tamním trhu dohnána k podobnému kroku. Již delší dobu jsou zde úplně nebo částečně blokováni giganti jako YouTube, Facebook a dokonce i Google.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button