Novinky

Apple nebo Amazon? Oba titáni mají nakročeno k titulu společnosti s bilionovou hodnotou

Je známým faktem, že Apple je v posledních letech stabilně nejhodnotnější společností světa. O tento trůn by však kalifornská společnost mohla v následujících měsících přijít. Podle výhledu analytiků je totiž možné, že Apple v příštích 18 měsících v tomto ohledu předstihne Amazon, jehož tržní kapitalizace by mohla přesáhnout magickou hranici jednoho bilionů dolarů. Jen pro srovnání, současná hodnota Applu dosahuje 910 miliard dolarů. K metě, kterou ještě nikdy žádná společnost nepřekonala má tak blízko také společnost vedená Timem Cookem.

K takto vysoké vaulaci ovšem Applu pomohly poslední zprávy, ze kterých vyšlo najevo, že svůj podíl ve výrobci iPhonů navýšil legendární investor Warren Buffett. Tento krok věštce z Omahy pomohl zvýšit důvěru ve společnost a její hodnota tak narostla. Donedávna dosahovala průměrná hodnota Applu částky kolem 850 miliard dolarů.

Warren Buffett se zbavuje akcií IBM. Místo toho navyšuje podíl v Applu

Dalším horkým kandidátem na překonání biliónové hranice je Amazon, který už dávno není jen přerostlým online obchodem. Amazon buduje vlastní sít logistické infrastruktury, experimentuje s doručováním pomocí dronů, staví datová centra a v neposlední řadě vyvíjí vlastní produkty. Největší nadějí v tomto ohledu je bezesporu virtuální asistentka Alexa, která je podle mnoha názorů propracovanější, než Siri od Applu.  Současná tržní kapitalizace Amazonu činí 734 miliard dolarů, což je zhruba stejně jako dosahuje Microsoft. Vývojář kultovního operačního systému Windows, však na sebe na rozdíl od Amazonu v posledních letech není schopen výrazněji upozornit.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button