Novinky

Apple a LG pracují na třech nových monitorech s různými úhlopříčkami

Portfolio Apple produktů se každým rokem rozrůstá a již nyní zahrnuje prakticky vše potřebné od chytrých reproduktorů přes smartphony, sluchátka až po drobné gadgety, jakým je například lokátor AirTag. Přesto se však najdou segmenty, kterým Apple zatím nevěnuje takovou pozornost. Na mysli mám zejména monitory k počítači, bez kterých se neobejde drtivá většina uživatelů. 

Apple sice nabízí Pro Display XDR, ovšem v tomto případě se jedná o profesionální monitor, za který zaplatíte 140 tisíc korun, což značně zužuje cílovou skupinu zákazníků. Podle nejnovějších úniků to ale vypadá, že v Cupertinu pracují na třech externích monitorech, které budou řádově dostupnějším artiklem. Na vývoji se podílí společnost LG, která má nyní hotové různé varianty zobrazovačů.

Testovací prototypy disponují úhlopříčkami 24, 27 a 32 palců a jsou údajně zapouzdřeny do neoznačených šasi. To mimo jiné naznačuje, že jde o rané vývojové fáze, které mají do finálních produktů ještě hodně daleko. V případě 27“ a 32“ verze Apple testuje panely s miniLED technologií a 120Hz obnovovací frekvencí, což je rozhodně dobrá zpráva.

Zdroj: Unsplash (autor: Aaditya Ailawadhi)

Na Twitteru se také objevila informace, že 32“ displej má být vybaven procesorem z rodiny Apple Silicon. Úloha vlastního výpočetního hardwaru uvnitř externího monitoru je zatím neznámá. Nabízí se ovšem scénář, že Apple například využije strojového učení k dynamické úpravě obrazu v reálném čase. Samozřejmě tu existuje také možnost, že finální verze monitoru se nakonec obejde bez procesoru.

Pokud jde o zaměření jednotlivých displejů, tak 24“ varianta by mohla zastupovat cenově dostupný monitor. Monitory s úhlopříčkou 27 a 32 palců pak budou mířit na náročnější klientelu z řad profesionálních uživatelů. 

Líbilo by se vám, kdy Apple nabízel více monitorů k počítači? Jaká úhlopříčka by podle vás byla ideální? Podělte se o svůj názor v diskuzi. 

Zdroj
imore

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button