AktualityNovinky

Po čase zde máme další střípek zapadající do skládačky spekulací z kategorie “Apple a jeho auto”

Tím novým střípkem je nákup, který Apple učinil v prosinci loňského roku. Nejedná se však o mnohamilionovou investici k získání nových technologií nebo akvizici dalšího nadějného startupu. Tentokrát Apple usvědčila transakce v řádu dolarů. V minulých týden si totiž gigant z Cupertina nechal zaregistrovat tři domény, které odkazují právě na Apple Car.

apple car

Těmi třemi adresami jsou “apple.car,” “apple.cars,” a “apple.auto”, tedy domény jasně směřující na stránku s automobilovou tématikou. Takže si z nás buď Apple dělá legraci a adresy koupil jen aby rozvířil vody, nebo, a to spíše, skutečně chystá výrobce iPhonů své vlastní vozidlo.

O tom, že tým kolem projektu Titan, jak je celý záměr hojně označován, připravuje elektromobil s nakousnutým jablkem ve znaku se mluví dlouhou dobu. Ostatně už Steve Jobs snil o tom, že jednou bude jeho firma vyrábět i vlastní automobil. Domněnky o budoucím iCar nejsou od věci ani v kontextu s tím, kolik už Apple přetáhl zkušených automobilových inženýrů od potenciální konkurence jakou je například Tesla Elona Muska.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button