iOS

Aplikace Spike je tak trochu jiný emailový klient, který vás bude bavit

Hledáte emailového klienta pro iOS a chcete se tak trochu odlišit? Pokud ano, tak pro vás máme zajímavý tip na aplikaci Spike, která je dostupná jak pro iPhone a iPad, tak také pro Mac, PC s Windows a Android.

Spike je jiný, než klasické aplikace na správu emailů a to už na první pohled – emaily totiž mohou být seřazeny dle osob a vše se tak zobrazuje jako „chat“ v bublinách. Díky tomu vše působí jaksi méně neoficiálně a psaní emailů je v aplikaci Spike celkem zábava. 

Pokud by vás ale toto moderní zobrazení emailů začalo nudit, tak se lze přepnout do klasického náhledu, kde jsou emaily řazeny dle předmětů a zobrazují se jako klasická vlákna. Spike je sám o sobě celkem chytrá aplikace – umí roztřídit poštu dle priority a například na newslettery a podobné vás aplikace ani nemusí upozornit. Tuto poštu poté naleznete v sekci Others. 

Pozitivně také hodnotím rychlé odpovědi v podobě emoji, jako naříklad 😃, 👍 a mnohé další. Autoři aplikace také přidali funkce snooze, tj. příchozí email lze odložit a sám se připomene až ve vámi nastavený čas. To je celkem praktické a například u výchozí aplikace Mail od Applu mi tato funkce chybí.

Připojit lze všechny známe služby

Do Spike lze připojit známe emailové služby, jako například Gmail, iCloud či Yahoo. Samozřejmostí je také přidání emailových účtů pomocí IMAP či POP3, což lze využít například na tuzemský a stále populární email od Seznam.cz.

V nastavení si také můžete zapnout přístup do Google Drive, Dropboxu a OneDrive, což vám usnadní odesílání souborů a příloh z těchto úložišť. Spike je obecně aplikace, která míří spíše na mladší publikum (rozhodně ale může zaujmout i starší) a i z tak „nudné“ a stereotypní věci, jako je odesílání a přijímání emailů udělá zábavnou věc.

Spike je navíc zdarma, takže za vyzkoušení nic nedáte. Osobně Spike používám asi týden a zatím jsem spokojen. Nabízí vše, co od mailové aplikace očekávám a dává mi ještě „něco navíc“.

‎Spike: Email & Messenger
‎Spike: Email & Messenger
Developer: Hopflow
Price: Free
  • ‎Spike: Email & Messenger Screenshot
  • ‎Spike: Email & Messenger Screenshot
  • ‎Spike: Email & Messenger Screenshot
  • ‎Spike: Email & Messenger Screenshot
  • ‎Spike: Email & Messenger Screenshot
  • ‎Spike: Email & Messenger Screenshot

Oficiální stránky aplikace naleznete na odkazu ZDE.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close