AktualityAplikace iOSiOSiPhoneNovinkyRecenze

Aplikace Najdi mě: Vystopujte si vlastního farmáře a lokální dodavatele potravin

Kvalita potravin je v naší zemi stále skloňovanějším tématem napříč všemi médii. Za touto skutečností stojí aktuální trend, kdy se lidé více zajímají o to, co vkládají do svých nákupních košíků a v neposlední řadě i osvěta ze strany uznávaných osob z gastronomického odvětví. Do popředí se dostávají pojmy jako lokální prodejci či farmářské trhy, ovšem ne vždy je snadné najít ve svém okolí vhodného dodavatele. To se snaží změnit projekt najdime.net se stejnojmennou mobilní aplikací pro operační systém iOS a Android.

Snímek obrazovky 2015-08-20 v 18.56.30

Ve víru přehlednosti

Hned na úvod musíme zmínit, že aplikace je zcela zdarma a ani po nainstalování vás nečekají žádné poplatky za její používání. Úvodní obrazovka je rozdělena na dvě části, horní zobrazuje vaši polohu s dodavateli ve vašem okolí a jmenovitý seznam s jejich přibližnou vzdáleností.

Snímek obrazovky 2015-08-20 v 19.09.22

Po rozkliknutí konkrétního výrobce se okamžitě zobrazí karta se základními údaji o jeho nabídce, adrese a kontaktech. V redakci nás nejvíce zaujala možnost navigace, což považujeme za skutečně užitečnou funkci.

Šikovné funkce na první dotek

Jak jsme o pár řádků výše nastínili, aplikace se snaží uživateli naservírovat maximum informací o každém farmáři. Pokud se například chcete ujistit o nabídce, na informační kartě stačí stisknout tlačítko volat a rázem se zahájí hlasový hovor na kontaktní osobu. Příjemným bonusem se systém hodnocení výrobce. Jestliže si v databázi vyhlídnete svého oblíbeného dodavatele, lze ho přidat do seznamu oblíbených, odkud k němu budete mít ještě rychlejší přístup. Karta s označením „Timeline”, shromažďuje veškeré novinky a informace o plánovaných či proběhlých akcích.

Snímek obrazovky 2015-08-20 v 18.56.10

Dodavatele můžete mimo jiné filtrovat podle jejich zaměření a země. Zde je ovšem vidět, že projekt se zatím nachází na svém počátku, jelikož nejpočetnější skupina farmářů pochází z České republiky. Pokud se například rozhodnete vyzkoušet jejich rakouské kolegy, máte jednoduše smůlu. To samozřejmě nelze považovat za nedostatek, jelikož do budoucna lze očekávat rozšíření databáze o nové záznamy.

V momentě, kdy nám přistál tip na aplikaci Najdi mě v naší redakční poště, příliš jsme netušili, co od ní můžeme očekávat. Po prvních minutách nás ovšem myšlenka celého konceptu doslova pohltila. Tvůrce aplikace musíme pochválit za příkladnou stabilitu a intuitivní ovládání. Než se tedy rozhodnete pro nákup surovin na nedělní oběd, podívejte se, jestli ve vašem okolí nenajdete svého nového dodavatele kvalitních surovin.

Snímek obrazovky 2015-08-20 v 19.13.22

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button