Novinky

Aplikace již nebudou potřebovat váš výslovný souhlas pro zvýšení ceny předplatného

Momentálně jsme v App Storu zvyklí, že když chce vývojář zvýšit cenu předplatného, tak se při startu aplikace zobrazí uživateli vyskakovací okno s dotazem, zda s novou cenou souhlasí či chce předplatné zrušit. Toto okno by se mělo zobrazovat i nadále, ovšem s docela zásadními změnami. Nově totiž budete pouze upozorněni bez možnosti své předplatné na jedno kliknutí zrušit. Jediná cesta, jak toto předplatné odebrat je tedy přejít do nastavení a poté do kategorie správy předplatných. Obnovování za vyšší částku bude navíc probíhat automaticky bez jakékoliv nutnosti potvrzení ze strany uživatele. Dle slov Applu byla tato změna zavedena, jelikož spousta zákazníků rušila svá předplatná omylem. 

Foto: Unsplash (autor: James Yarema)

Velká skupina uživatelů však měla pochopitelně obavy týkající se různých podvodů, které vyplývají z této změny. Teoreticky by totiž mohli nepoctiví vývojáři zvýšit svá předplatná klidně i stonásobně a okrást tím tak svoje předplatitele, kvůli jejich nepozornosti. Apple však veřejnost ujistil, že již stávající pravidla tomuto jednání zamezují. Standardně totiž může být cena zvýšena pouze jednou ročně, a to maximálně o 5 amerických dolarů v měsíčním či o 50 dolarů v ročním období.

Foto: Unsplash (autor: Jonas Lee)

I kdyby se však Applu podařilo zabránit v tomto kroku všem podvodníkům, tak každopádně ztratíte část kontroly nad svými předplatnými a budete si muset na obnovování dávat větší pozor. Pokud byste však náhodou zapomněli svoje předplatné zrušit a bylo vám naúčtováno, tak si můžete od Applu jednoduše nechat vrátit peníze. Stačí pouze přejít na stránku- reportaproblem.apple.com, přihlásit se pod svým AppleID, označit danou platbu a požádat o vrácení peněz. V drtivé většině případů vám bude finanční náhrada vrácena již do pár dní po zaslání vašeho požadavku.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button