Aplikace iOSiOS

Aplikace GoArt promění vaše fotografie v umělecká díla na jedno kliknutí


Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417

Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443

Mobilní fotografie je fenoménem dnešní doby, která staví na sociálních sítích, kde se s ostatními dělíme o méně či více povedené snímky z našich životů. A jelikož fotografování je primárně umění, kde autor vyjadřuje svou kreativitu a cit pro kompozici, většina z nás často sáhne po editačních nástrojích, s jejichž pomocí lze snímky vylepšit. Stejně jako móda či architektura podléhá aktuálním trendům i mobilní fotografie. Zatímco před pár lety byly v kurzu instagramové filtry, dnes frčí transformace fotografií do podob malířských stylů. Na tento styl úprav se zaměřuje aplikace GoArt, kterou si v tomto článku představíme.

Aplikace GoArt využívá k přeměně fotografií technologii umělé inteligence, která se stará o analýzu obrazových dat. Samotné zpracování probíhá na serverech se speciálním enginem používající propracované algoritmy. Co se týče možností přeměny fotografií, aplikace nabízí několik desítek filtrů. Jejich samotná aplikace na konkrétní snímek zabere několik vteřin, přičemž čekání na výsledek je zpestřeno citáty slavných umělců.

IMG_8547

Ve srovnání s podobně zaměřenými aplikacemi nabízí GoArt jeden významný trumf v podobě exportu obrázků v rozlišení 2880 x 2880 pixelů. To se hodí například v momentech, kdy se rozhodnete svůj výtvor vytisknout. Pro úplnost se přitom sluší dodat, že tato vychytávka není zadarmo. Přestože aplikace je zdarma, za některé funkce zahrnující již zmíněný export ve vysokém rozlišení či odstranění vodoznaku je třeba zaplatit.

IMG_8549

Monetizační model staví na formě nakupování mincí, které lze v aplikaci utrácet za jiné filtry a další funkce. Rozhodně to však není důvod k panice. Pokud hodláte GoArt používat na sdílení prostřednictvím Instagramu či Facebooku, v klidu si vystačíte se základní sadou úprav. Navíc každý nový uživatel dostane do začátku 30 „zlaťáků“, s nimiž si může všechny klíčové funkce naplno vyzkoušet.

Po několika dnech s GoArt můžu směle prohlásit, že jde o velice povedenou aplikaci, která zvládne ukojit koutky i těch nejextrémnějších maniaků do úprav fotografií. Plusové body si odnáší za možnost exportování upravených snímků ve vysokém rozlišení a dostatek povedených filtrů, z nichž si vybere naprosto každý.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close