Novinky

Američané za hodinu rozbijí 5 761 displejů mobilních telefonů a podceňují cenu oprav

Nový průzkum přichází s pár zajímavými detaily o tom, kolik mobilních zařízení bylo za rok 2018 rozbito, kolik jejich uživatelé zaplatili za opravy a jak se změnila cena oprav mobilních telefonů za posledních pár let. Poskytovatel pojištění SquareTrade vydal nový průzkum, který informuje o tom, že američtí uživatelé chytrých telefonů rozbili přes 50 milionů displejů a za jejich opravu zaplatili 3,4 miliard dolarů (přibližně 77,6 miliard korun).

Recenze Apple iPhone XR: téměř dokonalý kompromis

Společnost se domnívá, že počet uživatelů s rozbitými obrazovkami, společně s pokaženými bateriemi či poškrábanými displeji, se letos navýšil na 66 procent. Nejčastějším důvodem rozbití mobilního telefonu bylo vyklouznutí telefonu z ruky na zem. Časté však bylo také vypadnutí z kapsy či pád do vody.

Než si nechat opravit displej, raději nový smartphone

Průzkum přinesl smutný, avšak fascinující fakt: každou hodinu je v Americe rozbito 5 761 displejů mobilních telefonů. A zatímco 65 % uživatelů se rozhodlo s rozbitým displejem dále fungovat, 59 % raději přešlo na nové zařízení, než aby zaplatili za opravu. Uživatelé iPhonu XS Max mohou zaplatit za kompletní výměnu až 600 dolarů (přibližně 13 000 korun). U iPhonu XR se oprava sice vyplatí více, i tak je ale dražší, než většina Američanů očekává.

SquareTrade zjistilo, že 46 % majitelů chytrých telefonů si myslí, že cena za opravu displeje bude menší než 150 dolarů (přibližně 3 500 korun). Přitom cena za opravu displeje nejnovějšího a nejlevnějšího mobilního telefonu značky Apple stojí 200 dolarů (v přepočtu asi 4 600 korun), za kompletní výměnu zaplatíte až 400 dolarů (přibližně 9 100 korun).

Zdroj
9to5mac

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button