AktualityNovinky

Akcie Applu klesly po více než roce pod sto dolarů

Akcie Applu se v této chvíli (pátek 23:00) obchodují na své vůbec nejnižší hranici za posledních 15 měsíců, a co více, dokonce jsou pod magickou hranicí 100 dolarů za akcii. Podle deníku Wall Street Journal klesla hodnota nejhodnotnější společnosti světa v posledním měsíci o rovných 100 miliard dolarů, jen za poslední týden se pak hodnota Applu propadla o 7 procent.

12511070_10204079218699566_64114534_o

Tento významný propad se dá přisuzovat dvěma faktorům. Prvním důvodem je pokles trhu, ke kterému upínal výrobce iPhonů v posledních letech značné naděje. Čínská ekonomika se už ale nějaký pátek potácí v problémech. To se samozřejmě odráží na tom, že odbyt na tomto obrovském trhu stagnuje, nebo dokonce klesá. Apple se navíc potýká s problémem, že mu už docházejí trhy, na které by expandoval.

Burzou navíc v posledních dnech otřásla zpráva uniklá ze zdrojů blízkých Applu, podle které nařídil jablečný gigant svým dodavatelům aby pro nadcházející čtvrteletí snížili produkci iPhonů o 30 %. Tím tedy vyšel najevo fakt, že odbyt Applu před svátky nebyl tak vysoký, jak společnost očekávala a proto má teď sklady plné k prasknutí. Okamžitému poklesů akcií nezabránil ani fakt, že pro druhé letošní čtvrtletí už Apple plánuje obnovit výrobu v plném rozsahu.

Všechny tyto okolnosti tedy vedly k tomu, že se v současné době obchodují jablečné cenné papíry na úrovni 97 USD za akcii.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button