Novinky

Akcie Applu zažívají největší ztrátu za posledních 18 let

Během uplynulých dekád byli investoři od Applu zvyklí slyšet čtvrtletí co čtvrtletí o rekordních prodejních výsledcích jablečného kolosu. Při posledním očekávaném poklesu prodejů tak zcela logicky klesla i cena akcií, za kterou se podíly stále ještě nejhodnotnější společnosti světa obchodují. Delší propad akcií zažila společnost Apple pouze před 18 lety, tedy těsně před návratem Steva Jobse do společnosti.

13161503_10204746921151710_1817959815_o

Včerejší obchodování uzavřely akcie AAPL se ztrátou 0,10 procent a zastavily se tak na hodnotě 93,64. Což má k číslu sahajícímu ke 130 dolarům loni v létě, velmi daleko. Po zveřejnění finančních výsledků minulý týden pak akcie Applu osm dní v kuse padaly, k čemuž naposledy došlo právě v roce 1998. Dnes je ovšem Apple ve srovnání s rokem 1998 v nesrovnatelně lepší pozici. Tehdy totiž společnost čelila reálné hrozně bankrotu, což je pro dnešní kolos, který má takřka neomezené finanční zásoby naprosto nemyslitelné.

Dnešní ráno už však investoři Applu dostali alespoň malý důvod k radosti. Akcie AAPL se totiž momentálně obchodují za 95,18 USD. Od včerejška tak připsaly 1,54 procenta. Série poklesů hodnoty je tak už v tuto chvíli minulostí.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button