MacMailNovinkyRecenze

Airmail 2.0 – emailový klient pro Mac OS X

Ač velmi nerad nahrazuji vestavěné aplikace od Applu, tak v případě Mail App mi už došla trpělivost. Internetová diskuzní fóra věnující se Applu jsou plná ohledně chyb vestavěné aplikace pro správu Vašich emailů. Mým hlavním problémem je stále nevyřešená integrace protokolu IMAP při synchronizaci mého gmail.com účtu. Zda-li je chyba na straně Applu nebo Google se běžný smrtelník asi nedoví a tak musí hledat spolehlivější řešení. Při hledání nového emailového klienta jsem narazil na Airmail 2.0. Vyplatí se za 9,99€?

Airmail_2_Full_Layout_1440x900x

Podporované služby: Support for iCloud™, MS Exchange, Gmail™, Google™ Apps, IMAP, POP3, Yahoo!™, AOL™, Outlook.com™, Live.com™.

Integrace služeb třetích stran:  Google Drive, Dropbox, CloudApp, Droplr, FTP. S každou aktualizací aplikace vývojáři přidají nebo vylepší spolupráci s dalšími.

Možnosti nastavení jsou opravdu široké. Nastavení vzhledu aplikace si můžete přizpůsobit. Malé ikonky v levé části okna symbolizují jednotlivé účty služeb, které máte v Airmailu naimportované. Samostatné okno v pravé části je vybraná emailová zpráva

Airmail_2_1440x900

Minimalistický vzhled emailového klienta Airmail 2.0. V detailu můžete vidět práci se šťítky

Airmail_2_Vibrancy

Integrace notifikačního centra v OS X Yosemite. Po kliknutí na email se rovnou přesunete do aplikace. Občas se stává, že notifikační centrum zobrazuje i již přečtené zprávy. Vývojáři slibují opravdu v další verzi.

Airmail_2_Extension_Today

Aplikace Airmail 2.0 zvládá i další rozšíření

Airmail_2_Extension_Compose

Airmail_2_Extension_Actions

 

Klady:

  • přehledné uživatelské rozhraní,
  • nízké nároky na výkon počítače, odezva samotné aplikace,
  • možnost uložení celé konfigurace aplikace na iCloud,
  • široké možnosti nastavení, šikoká podpora služeb,
  • česká lokalizace (s rezervou, v některých částech aplikace působí zmatečně),
  • s protokolem IMAP spolupracuje bez nejmenších problémů, včetně podpory šťítků a pravidel

Zápory:

  • ke spoustě nastavení neexistuje dokumentace, na stránkách vývojářů jsou informace zastaralé, naštěstí podpora reaguje na emaily a snaží se Vám pomoci
  • částěčně fungující two-factor ověření u Google účtů,
  • aplikace je určena spíše k těm, kteří potřebují širší možnosti nastavení nebo synchornizují více účtů, pro běžného uživatele je příliš složitá

Vývojáři slibují verzi i pro iPhone (univerzální iOS aplikaci). Doufejme, že se jim podaří odlaďit všechny chyby a aplikace tak bude vhodnou alternativou k vestavěné aplikaci Mail App na iOS.

 

stahnout-mac-app-store

Doporučené články

Back to top button